Parallels: Richard Loskot - Vídeň

Videa
20.01.2023

Tvorba Richarda Loskota je založena na procesuálnosti a vytváření situací a prostředí, která tematizují samotné lidské vnímání. Využívá přitom sofistikovaných prostředků a moderních technologií, které ve výsledku na diváka mohou působit jako propracovaný kouzelnický trik.

Westbahnhof site-specific

Richard Loskot vytváří ve svých instalacích jakási novodobá technologická zátiší a subtilní prostorové kompozice. Těmi diváky průběžně informuje o svém dlouhodobém výzkumu „neviditelného“ a „toho, co nás přesahuje“.

 

 

Foto: Jan Hromádko

Střih, zvuk, rozhovor: Roman Štetina

Parallels - Evropský festival o umění ve veřejném prostoru Hlavní město Praha a Galerie hlavního města Prahy se spojili s nezávislými pražskými festivaly M3 / Umění v prostoru a Landscape, které se dlouhodobě věnují umění ve veřejném prostoru, aby sdíleli své zkušenosti s realizací uměleckých intervencí a oživováním opomíjených míst. Výsledkem byl evropský festival Parallels, který se u příležitosti českého předsednictví rady EU zapojil do společné diskuse o úloze současného umění ve veřejném prostoru. Festival Parallels se konal v pěti evropských městech a propojil tak Prahu s Bratislavou, Vídní, Berlínem, Bruselem a Lodží. V jednotlivých městech tak vznikly dočasné umělecké intervence českých umělců, kteří reflektovali dané místo na základě předchozích uměleckých rezidencí.

Festival Parallels byl realizován s podporou Hlavního města Prahy, je součástí oficiálního programu HMP v rámci předsednictví ČR v radě EU v roce 2022 a konal se pod záštitou Ministra pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D..

Komentáře (0)

Inzerce

Související články

Expozice
Články
14.10.2022

Ozvěny Parallels: Bratislava - Vídeň

Články
21.09.2022

Koncem září startuje Parallels - evropský festival o umění ve veřejném prostoru

Videa
28.03.2023

Ozvěny Parallels: Audiovizuální koláž