Light Underground V: Can You Still Feel the Butterflies?

Expozice
02.11.2023

Pátý ročník z cyklu Light Underground představí film Radka Brousila Can You Still Feel the Butterflies? (2021), který je situován do sklepních prostor Domu U Kamenného zvonu a doprovozen scénografií, kulisy jsou doslova šité přímo na míru středověkých sklepeních prostor.

8. 11. - 2023 - 8. 2. 2024

Galerie hlavního města Prahy

Dům U Kamenného zvonu

Staroměstské náměstí 13, Praha 1

út–ne 15–20 h

 

Mluvíme o konci světa, ale zdá se, že ho nedokážeme pocítit, nedokážeme uchopit jeho skutečný význam a dosah. Dialogy ve filmu se skládají z textů indie-emo písní z 90. let. Fungují jako odraz kulturního kolektivního vědomí, skládají se z popisu osobních pocitů lásky, úzkosti, bolesti a sebedestruktivních sklonů. Autentický intimní prožitek autor dosahuje prostřednictvím manýry avantgardních kostýmů, rekvizit a stylizovaných dialogů.

Radek Brousil ve spolupráci s architektem výstavy Miroslavem Pazderou dekonstruovali film do kulis (brána z poloviny 19. století podle sochaře Václava Levého, látková instalace ve funkcionalistickém kostele z 20. let minulého tisíciletí) a nápisu z neonu, který osvětluje středověké sklepní prostory a posouvá celý audiovizuální projekt do současné estetiky. Setkávají se tak různé epochy v jednom romantizujícím příběhu s finálním původním písňovým trackem v podání autora filmu (zpěv a text: Radek Brousil; autoři hudby: Igor Bruso, Radek Brousil).

 

Režie: Radek Brousil, Kryštof Hlůže
Scénář: Alex Havelda, Radek Brousil
Kamera: Kryštof Hlůže
Hudba: Igor Bruso, Radek Brousil
Hrají: Cyril Dobrý, Tereza Hofová
Produkce: Tomáš Pertold
Střih: Alan Sýs
Zvuk: Dominik Dolejší
Scénografie: Mia Jadrná, Radek Brousil
Masky: Krišpa Khinová
Kostýmy: Mia Jadrná

Stopáž: 13″ 16′

Autorka koncepce a kurátorka: Sandra Baborovská

Komentáře (0)

Inzerce

Související články

Videa
11.01.2023

Light Underground IV.

Expozice
Články
23.04.2024

VERNISÁŽ → Karlínský vor │ Umění pro Tržnici

Expozice
Články
12.05.2023

Horror vacui a vyčkávání nejistého