mural - Makovského

24.05.2022

autoři: Jakub Bachorík a Kristýna Fingerlandová

mapa: https://en.mapy.cz/s/kuteboheme 

 

Tématem muralu autorů Jakuba Bachoríka a Kristýny Fingerlandové v Řepích je sousedské setkávání. Hlavním cílem je zpříjemnit a odlehčit cestu temným podchodem spojujícím hlavní komunikační body dané lokality - nákupní centrum, sídliště, školky a školy s hlavní třídou. I přes poměrně klidný chod této čtvrti tudy denně proudí davy lidí, které může mural zábavnou formou zpříjemnit cestu či vytrhnout z každodenní rutiny.
 
Jednoduché lineární motivy představují jak reálné, tak nadsazené výjevy ze života. Vedle sebe se tedy potkává kulturista stěhující gauč, antičtí Egypťané nesoucí nákup z nejmenovaného obchodního domu, rodina na výletě, pejskařka s roztodivným spřežením, koloběžkář ve výjimečné harmonii se skejťáky, ale i děvče unášené větrem na drakovi vedle troskotajícího parašutisty nebo zdvořilé květiny a galantníh pomocník s kočárkem. Podklad a rámec pro tyto charaktery tvoří jarně barevné, oblé, abstraktní tvary, pečlivě komponované tak, aby výsledný efekt působil harmonicky a uceleně.
 
Přístup k zásahu do veřejného prostoru je neinvazivní tak, aby subverzivně oživoval panelákové okolí, ale nerušil celkový ráz dané čtvrti a byl s ním v souladu.
 

Inzerce

Související články

Výzvy/soutěže
06.09.2021

OPENCALL: MuralArt UM - Podchody